Akcja #leftoverdising / #projektresztkowy

 Wiele Hafciarek dobrze zna i bierze udział w akcji Igiełki MB #wymiatamyresztki (klik). Dla niewtajemniczonych napiszę, że w zabawie Moniki chodzi o to, by wykorzystywać resztki mulin i kordonków (pozostałe z innych prac, niewiadomego pochodzenia itd) do tworzenia bieżących projektów. Pomysł chwycił, co wcale nie dziwi, bo kto zajmuje się haftem, już jakiś czas, takie 'resztki przydasi' posiada, w niezamierzonych często, ilościach ;) 

   Ale przecież nie samym haftem człowiek żyje, a wielu z nas zajmuje się, także innymi dziedzinami rękodzieła.

   Zatem idąc za genialnym przykładem Igiełki, ogłaszam akcję #leftoverdising (tak światowo :D), lub po polsku #projektresztkowy.

   Akcja polega na pozbywaniu się wszelkich pozostałości 'przydasiów' rękodzielniczych, które zalegają w pudełkach i szufladkach, albo biurkach. Oczywiście owe 'resztki', wykorzystujemy tworząc nowe projekty.

   Wiem, że wielu Rękodzielników już takie projekty tworzy, ale mam nadzieję, że akcja pomoże uporządkować/ zebrać te prace. Żebyśmy mogli się wzajemnie inspirować i udowadniać, że coś, co inni być może, by już wyrzucili, my jesteśmy w stanie z powodzeniem wykorzystać w fajny sposób!

   Pisząc 'resztki', ' pozostałości' mam na myśli wszystko to, co  zostało z innych projektów - nici, skrawki papierów czy tkanin, kawałki wstążek, sznurków czy taśm, wiórki z temperowania, koraliki, guziki, kawałeczki filcu, pianki, resztki farb, past, brokatów itd.
   Oczywiście projekt może owe pozostałości jedynie zawierać, a nie musi być z nich stworzony w całości! Generalnie rzecz biorąc - im tych resztek więcej w danej pracy, tym  lepiej ;)

Przyszła pora na korzyści ;) 
Co zyskamy? 

   Na pewno porządek! Świetną zabawę w odkrywanie skarbów z dna szuflady, czy kątów pracowni! Pobudzimy naszą rozleniwioną upałami kreatywność ;) Zaoszczędzimy pieniądze na nowe 'przydasie'! No i oczywiście stworzymy świetne projekty!

Hmmm! Na początek chyba nieźle!

   Prezentując swoje projekty, opiszcie lub sfotografujcie 'resztkowe przydasie', które wykorzystaliście w danym projekcie. Pokażemy w ten sposób, co da się wykorzystać, zainspirujemy innych.

Jeśli na Facebooku dodacie jeden z zaproponowanych przeze mnie hasztagów #leftoverdising lub #projektresztkowy, łatwiej będzie nam się odnaleźć ;)

   A na koniec jeszcze moja propozycja - załóżcie sobie folder na komputerze, do którego będziecie wrzucać jedno wybrane zdjęcie każdego projektu. Możecie także stworzyć swój zbiór w innej formie np. zakładając album z pracami na Facebooku, albo stronę na blogu, z linkami do wszystkich postów z wspomnianymi pracami.
   Na koniec roku poproszę Was o kolaż stworzony z tych zdjęć ;) W styczniu zrobimy sobie podsumowanie, a może znajdzie się i jakiś drobiazg dla autora najfajniejszych prac ;)


Jak każda zabawa tak i ta ma swój banerek ( u góry strony).
Jeśli macie ochotę, to śmiało go porywajcie na blog czy stronę, udostępnijcie wśród swoich kreatywnych znajomych!

To co?

Trzy, dwa, jeden... zaczynamy akcję #leftoverdising / #projektresztkowy !

Ania z Kreatywnej Jacewiczówki ;)

7 komentarzy:

 1. Nie wiem czy moja szafa wytrzyma moje grzebanie w niej xD jest na styk haha

  OdpowiedzUsuń
 2. Resztek mam od groma i ciut, ciut. Baner porwałam, a co z tego wyjdzie czas pokaże ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu, pomysł petarda! Na moim blogu już wskoczyła wzmianka. Z chęcią się również przyłączę do zabawy, bo dopatrzyłam się masy rzeczy, które zalegają od "nie pamiętam kiedy"

  OdpowiedzUsuń
 4. Resztek ci u mnie dostatek :) więc banerek powiesiłam na blogu, a co uda się zrobić zobaczymy.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały pomysł, z chęcią wezmę udział

  OdpowiedzUsuń
 6. O, szkoda, że tak późno tutaj zajrzałam! Rok się kończy, więc już niewiele zdążę zdziałać, ale akurat właśnie zabrałam się za ogarnianie moich zapasów. Jeśli akcja będzie miała drugi odcinek w przyszłym roku, to może się przyłączę :).

  OdpowiedzUsuń

* DZIĘKUJĘ za czas, który poświęcasz, by do mnie zajrzeć, za odwiedziny i pozostawione komentarze!

* Zastrzegam sobie prawo do usuwania złośliwych lub obraźliwych komentarzy oraz spamu!