poniedziałek, 11 grudnia 2017

408. Zapraszam do zabawy, czyli...


Witajcie!
   Od jakiegoś czasu na blogach pojawiają się propozycje zabaw na 2018 rok. 
Sporo myślałam nad zabawą na kształt tej z misiem Fizzy i oto jest. Myślę, że jest to ciekawa propozycja, a przy tym, podejmując wyzwanie, można będzie wykazać się kreatywnością! 
Tyle się dzieje negatywnych rzeczy na świecie, że kolorowe odczarowanie rzeczywistości, na pewno się przyda! Zapraszam zatem na....


365 DNI 
W BAJKOWEJ KRAINIE
 
Oto szczegóły zabawy:
1. Haftowanie rozpoczynamy 01.01.2018r (start troszkę teoretyczny, ale jak 365 dni to 365 dni!), a zabawę kończymy 31.12.2018r.;
2. Nie zapomnijcie zgłosić chęć zabawy, pod tym postem :) Ale do zabawy możecie dołączyć także w dowolnej chwili jej trwania, nadrabiając zaległości.
3. Haftujemy tylko postacie z dowolnych bajek - te popularne wśród naszych dzieci, ale także te z naszego dzieciństwa. Tym samym obok Zygzaka Mcqweena, Maszy czy Olafa, może pojawić się Maja, Reksio, Smerfy itd.
4. Na początku każdego miesiąca pojawi się para elementów, z których jeden musi znaleźć się na hafcie 'rozliczającym' dany etap zabawy. W styczniu może to być na przykład para: 'OKULARY lub MASKA'. Oznacza to, że możecie wybrać dowolny schemat bajkowej postaci, ale KONIECZNIE musi się w nim znaleźć jeden ze wskazanych przeze mnie, a wybranych przez Was, elementów. Czyli, w tym przypadku, albo okulary, albo maska. Możecie wybrać element z pary pierwszego miesiąca danego etapu, lub poczekać na kolejną parę z drugiego miesiąca i dopiero wtedy dokonać wyboru. Gdy głowa pełna pomysłów i ciężko będzie się Wam zdecydować, możecie haftować jedną postać każdego miesiąca.
5. Tradycyjnie, pozostawiam dowolność w wyborze materiałów tzn. sami wybieracie kanwę, rodzaj nici, ewentualne dodatki typu koraliki, wstążki itd. oraz schemat; Jedyne niewielkie 'ograniczenie', to (wspomniana wyżej) zasada numer 4 :)
6. W sumie powinno powstać co najmniej 6 bajkowych postaci, czyli jedna na dwa miesiące. Oczywiście może ich powstać więcej. Natomiast co najmniej 6 bajkowych postaci, to warunek konieczny, aby wziąć udział w losowaniu nagrody na koniec zabawy.
7. Kolejne etapy zabawy to: styczeń - luty, marzec - kwiecień, maj - czerwiec, lipiec - sierpień, wrzesień - październik, listopad - grudzień
8. Do ostatniego dnia drugiego miesiąca z danego etapu, czekam na zdjęcie  kolejnej postaci wysłane na kreatywnajacewiczowka@gmail.com, jeśli chcecie, by pojawiło się ono w podsumowaniu, którego dokonam co dwa miesiące. 

9. Praca (z mojej zabawy) musi być nowa i nigdzie wcześniej nie publikowana, ale może brać udział w innych wyzwaniach, Haft możecie wykorzystać w dowolny sposób (obrazek, kartka, aplikacja, czy haft np. na "kołderki", czy "celinki" itd).

10. Będzie mi miło, jeśli na swoim blogu czy profilu zamieścicie podlinkowany banerek zabawy.


Zapraszam serdecznie!
Ania z Kreatywnej Jacewiczówki

21 komentarzy:

 1. Ale cie nosi!;) I bardzo dobrze! Życzę powodzenia i wielu uczestników zabawy.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja się wstępnie zapisuję.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W pierwszej chwili pomyślałam, że ja nie mam już nigdzie małych dzieci, dla których mogłabym później te hafty użyć, więc odpadam. Ale potem pomyślałam o celinkach, że przecież tam będa jak znalazł, więc z miłą chęcią się zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Banerek powiesiłam, a nad udziałem w zabawie muszę się dobrze zastanowić, najwyżej dołączę później.
  Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 5. ja również będę podglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No nareszcie! Już nie mogłam się doczekać, kiedy opublikujesz ten post :D
  Zgłaszam się, zgłaszam, bo dzieciaczki czekają na podusie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja muszę się zastanowić czy dam radę - ale nie mówię jeszcze nie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy pomysł:) Ale przy misiach poległam już w połowie, więc chyba ?tym razem odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajny temat, ale dziecko wyrosło a wnuków jeszcze nie mam, więc pozostaje mi przyglądanie się i kibicowanie.

  OdpowiedzUsuń
 10. hmmm.... ale kusisz :) pomyślę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam się już na nic nie zapisywać, ale postacie z bajek lubię wyszywać :) Tak więc zapisuje się :) www.kress-ka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. I ja dołączę się do zabawy. Podobała mi się hafciarska zabawa z misiem Fizzy moon, w której uczestniczyłam, to i teraz zapisuję się . Pozdrawiam , Andulaa

  OdpowiedzUsuń
 13. To i ja dołączę do zabawy. Trzeba czymś zająć myśli i ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 14. To i ja dołączę do zabawy. Trzeba czymś zająć myśli i ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wcale nie miałam w planie bajkowych haftów. A tu proszę- najnowsza zachciewajka mojego synka idealnie się wpasowała w styczniowy temat :)
  Tak więc bawię się i ja :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Też się zgłaszam podoba mi się forma tej zabawy.A hafciki przydadzą się w kołderkowie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się i biorę się do dziergania ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Również się zgłaszam. Mimo, że zupełnie nie mam dla kogo wykonywać bajkowych wzorków liczę, że okazja się znajdzie :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Kusi mnie bardzo ta zabawa, ale nie jestem pewna czy podołam w tym roku, muszę się jeszcze zastanowić, ale wam dziewczyny życzę powodzenia w zabawie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Aniu, skoro można dołączyć do zabawy w dowolnym czasie więc zapisuję się:) Dopiero dzisiaj zauważyłam - bystra jestem:(, że organizujesz fajne haftowanko:)
  Moje hafciki polecą na kołderki.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

* DZIĘKUJĘ za czas, który poświęcasz, by do mnie zajrzeć, za odwiedziny i pozostawione komentarze!

* Zastrzegam sobie prawo do usuwania złośliwych lub obraźliwych komentarzy oraz spamu!