środa, 23 września 2020

527. Kartka z księżycowym królikiem :)

Hej, hej!   Dzisiejszy post miał być zupełnie o czym innym, ale ... No własnie! Trafiłam na wyzwanie Bloga Kreatywnego (Świat Pasji)


   Prawdę powiedziawszy, chociaż ostatnio tyle ciekawych wyzwań i zabaw w sieci, najzwyczajniej brak mi czasu na stworzenie czegoś w konkretnym temacie. Nawet na swoją zabawę z kośćmi, wykrawam po kilka chwil, aż powstanie projekt. 


   A tymczasem temat wrześniowego wyzwania - Księżyc - ze wspomnianego wyżej bloga mnie zaintrygował! Może dlatego, że chyba nigdy nie stworzyłam pracy z tym motywem. 


   Wybór padł na kartkę. Pierwszy pomysł - haftowany motyw księżyca.  Ale wtedy przypomniałam sobie, że kiedyś dostałam kawałki przeróżnych tapet. Część z nich wykorzystałam, ale nie miałam pomysłu na kawałek z gwiazdami, galaktyką, tak to chyba można nazwać. I tak w głowie narodził się pomysł kartki - trochę marzycielskiej, trochę innej niż wcześniejsze moje projekty.

   Kartka powstała na białej bazie 13,5/13,5 cm. Kształt księżyca narysowałam, a następnie wycięłam we wspomnianym kawałku tapety. Sam kontur księżyca wypełniają paseczki papieru wycięte z ... papierowej torebki prezentowej. Wprawne oko zauważy, że ów papier ma zupełnie 'nieksiężycowe' motywy, bo są to róże. Natomiast kolorystyka tak świetnie skomponowała się z tapetą, że nie mogłam się powstrzymać! Z jednej strony papier powtarza odcienie tapety, ale z drugiej, fajnie rozjaśnia całą kompozycję. Oczywiście księżyc wykonany jest techniką Iris folding. Księżycowa tapeta podklejona jest fioletowym kartonikiem, podobnie zresztą, jak królik. Czytający króliczek, to element wycięty z papierów scrapowych. Zastanawiałam się dość długo nad odpowiednim napisem, rozważając na jaką okazję, kartka by się nadawała. Wpadłam na scrapowy napis 'gotowiec', idealny jeśli chodzi o tematykę pracy! Całość dopełniły jeszcze samoprzylepne półperełki, w ciekawym kolorze - ni to fioletu, ni to niebieskości, ni to szarości.

Szczerze powiedziawszy, kartka była dla mnie wyzwaniem - to nie 'moje' kolory, motyw księżyca, który nie pojawił się u mnie wcześniej, wykorzystanie wycinanych elementów scrapowych. A jednocześnie była to świetna zabawa - na kreatywne myślenie, kombinowanie i działanie!

Kartka z królikiem, to też wrześniowa odpowiedź na moją zabawę z kośćmi. We wrześniu kości wylosowały mi 'grafikę'. I jak już wiecie świetnie pasował mi tu scrapowy królik :)
PS: Ja wiem, że konkurencja ze mnie żadna, bo na wspomnianym Blogu Kreatywnym tworzą Dziewczyny Lewel Master, ale to nic! Ja i tak się świetnie bawiłam :)


Pozdrawiam serdecznie,
Ania z Kreatywnej Jacewiczówki

13 komentarzy:

 1. Bardzo ładna karteczka Aniu, a księżyc rewelacyjny. Pozdrawiam serdecznie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, karteczka wyszła rewelacyjna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudny księżyc- jedyny w swoim rodzaju :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu, karteczka jest wręcz magiczna, jakbyś ją wyjęła z najpiękniejszej baśni... Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł na księżyc ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Ale czad! Normalnie papier wygląda jak kosmos, z miliarem gwiazd, no rewelacyjnie to wykombinowałaś Aniu! Rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kartka jest śliczna i w moich kolorach :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! Bardzo się cieszę, że nasze wyzwanie Cię zainspirowało do stworzenia tak kreatywnej i fantastycznej pracy :)
  Dziękuję za udział w wyzwaniu bloga Kreatywnego Świata Pasji =)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uroczy króliczek. Śliczna kartka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękna kartka;D Urzekła mnie niewyobrażalnie! Dziękuję za udział w wyzwaniu Świat Pasji;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Śliczna praca! Dziękuję za udział w wyzwaniu bloga kreatywnego Świata Pasji :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna, bardzo plastyczna. Dziękujemy za udział w wyzwaniu Świata Pasji 🧡

  OdpowiedzUsuń

* DZIĘKUJĘ za czas, który poświęcasz, by do mnie zajrzeć, za odwiedziny i pozostawione komentarze!

* Zastrzegam sobie prawo do usuwania złośliwych lub obraźliwych komentarzy oraz spamu!